Oferta 2021-01-16T16:51:40+00:00

Obiekt, 9 445 m2, Opole

Obiekt na sprzedaż, Opole

Cena: 14 000 000 PLN

1 482 PLN/m2

Wiesław Gadek
Telefon: 695610830, 695610830
w.gadek@wgn.pl

Opis

Opole, centrum biurowo-usługowe, obiekt 9945m2, sprzedaż 14 000 000 zł netto.

Budynki usytuowane są na działkach o łącznej powierzchni 16 752 m2.
Znaczna część gruntu (ok. 12 tys. m2) pozostaje niezabudowana, co stwarza szerokie możliwości inwestycyjne. Na działce znajduje się obecnie budynek biurowo-techniczny o powierzchni użytkowej 9 444,70 m2.

Wewnątrz powierzchnie biurowe w dobrym stanie, zaaranżowane m.in. na: sale konferencyjne i szkoleniowe, open space`y, a także pomieszczenia gospodarcze, socjalne, techniczne. Dodatkowo w piwnicy miejsce przeznaczone do aktywnej rekreacji dla pracowników. Obiekt częściowo klimatyzowany, wyposażony w windy osobowo-towarowe.

Na obszarze nieruchomości do dyspozycji liczne miejsca parkingowe. Dobry stan powierzchni biurowych daje możliwość szybkiej i dowolnej ich aranżacji. W budynku znajduje się infrastruktura telekomunikacyjna zajmująca ok. 2 tys. m2. Część nieruchomości jest obecnie ogrodzona.

Nieruchomość znajduje się przy ul. Sosnkowskiego w dobrze skomunikowanej części Opola, na największym osiedlu mieszkaniowym w mieście.

Najbliższe sąsiedztwo stanowi gęsta zabudowa mieszkalno-usługowa. Przystanki komunikacji miejskiej usytuowane w odległości zaledwie 50 m, natomiast dworzec Opole Wschodnie - 600 m. Tuż obok duże centrum handlowe (250 m) oraz obiekty sportowe (m.in. Miejski Stadion Lekkoatletyczny oraz Stadion Miejski OKS Opole - 500-600 m). W pobliżu również duże tereny zielone - Park-Osiedle im. Armii Krajowej i ogródki działkowe (200 m). W okolicy mieści się również Politechnika Opolska (500 m).

W pobliżu


Hala widowiskowa Stegu Arena


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny


50 m - przystanek autobusowy


100 m - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny


200 m - Park-Osiedle im. Armii Krajowej i ogródki działkowe


250 m - duże centrum handlowe


500 m -Miejski Stadion Lekkoatletyczny oraz Stadion Miejski OKS Opole


500 m - Politechnika Opolska


600 m - stacja kolejowa Opole Wschodnie

Na terenie nieruchomości możliwa jest budowa nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego z parkingiem podziemnym.

Koncepcja obejmuje:przebudowę istniejącego budynku biurowo-technicznego (budynek A),


6-kondygnacyjną nadbudowę schronu oraz przebudowę jego powierzchni (budynek B),


budowę nowego budynku biurowo-usługowego (budynek C).

Budynek A

Przebudowa istniejącego budynku

Obecny budynek biurowo-techniczny zaplanowano do generalnej modernizacji wraz ze zmianą elewacji.

Na parterze zaprojektowano część administracyjną wraz z ochroną budynku, zaś na pozostałej części pomieszczenia techniczne Orange oraz lokale usługowe. Na wyższych kondygnacjach usytuowane zostały biura.

Komunikację pionową stanowią istniejące klatki schodowe i windy. Elewacje nawiązywać będą do bryły budynku: rytmicznie ułożone okna naprzemiennie ze ścianą z okładziny z płyt włókno-cementowych oraz tynku. Duże okna doświetlają pomieszczenia biurowe.

Do obsługi budynku potrzeba 148 miejsc parkingowych, które zaprojektowano na terenie i w dwupoziomowym garażu podziemnym.

Budynek B

Nadbudowa schronu

Nowo projektowany budynek jest 6-kondygnacyjną nadbudową istniejącego schronu. Zaproponowano konstrukcję szkieletową, dzięki której będzie możliwa swobodna aranżacja pomieszczeń. Na kondygnacjach znajdować się będą biura w układzie open space lub podziale na mniejsze gabinety.

Na elewacji budynku zaprojektowano okładzinę z płyt włókno-cementowych z żyletkami, które dodają dynamiki. Na dachu zaplanowano zieleń, zaś pod budynkiem -garaż.

Budynek C

Projektowany budynek usługowy

Nowo-projektowany budynek posiada 6 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemne. Obiekt posiadać będzie nowoczesną formę o opływowym kształcie, wyróżniającą się w otoczeniu. Elewacja odznaczająca się wysokim poziomem estetycznym wyeksponowana zostanie wzdłuż ul. Sosnkowskiego. To ażurowa konstrukcja oplatająca budynek, która podkreśla nowoczesność i dynamikę architektury. Dodatkowo wprowadzono ozdoby z blachy perforowanej.

Wewnątrz konstrukcja szkieletowa pozwoli na swobodną aranżację układu zaplanowanych tam biur.

W garażu znajdować się będzie 211 miejsc postojowych oraz pomieszczenia techniczne. Dodatkowo na terenie kompleksu zaplanowano parking naziemny na 148 samochodów.

Zgodnie z informacją Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków obiekt nie jest objęty indywidualnym wpisem do rejestru zabytków województwa opolskiego.

Zgodnie
z Uchwałą Nr XX/361/15 RADY MIASTA OPOLA z dnia 29 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Okrąglak w Opolu nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem 4U o przeznaczeniu terenu:podstawowym


- usługi


uzupełniającym


- tereny sportu i rekreacji


- mieszkania towarzyszące

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie Ograniczonych Praw Rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

prawa użytkowania pomieszczeń o łącznej powierzchni 1756,87 m2 (427 m2 w piwnicy; 657,57 m2 na parterze; 654 m2 na I piętrze; 14,40 m2 na II piętrze; 3,90 m2 na III piętrze.)

Po czasowym usunięciu i ponownym posadowieniu anten na dachu budynku A istnieje potencjalnie możliwość dobudowania jednej kondygnacji i uzyskania w ten sposób ok. 2 000 m? dodatkowego PUU. Możliwość uzyskania takiego rozwiązania warunkowana jest otrzymaniem pozytywnej decyzji środowiskowej.

Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię.

Niniejsze materiały nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, ani też części takiej oferty lub jakiejkolwiek umowy. Wszelkie informacje zawarte w materiałach zostały podane w dobrej wierze, nie mogą być jednakże traktowane, jako oświadczenia lub zapewnienia, co do jakichkolwiek okoliczności.

Kupujący nie płaci podatku od czynności cywilno-prawnych (transakcja VAT).

Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji, zalecamy ich osobistą weryfikację. Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim WGN GŁOGÓW, ul. Słodowa 27. Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Dzwoniąc pytaj o numer 34300152 systemu inetWGN

Szczegóły

Numer oferty 34300152
Typ oferty Obiekt
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 14 000 000 PLN
Cena za m2 1 482 PLN
Piętro Parter
Powierzchnia 9 445 m2
Miejscowość Opole
Województwo Opolskie
Ulica/Osiedle Sosnkowskiego
Powiat opole
Gmina Opole
Linia telefoniczna 1