Oferta 2021-01-16T16:51:40+00:00

Obiekt, 10 163 m2, Radom

Obiekt na sprzedaż, Radom

Cena: 5 500 000 PLN

541 PLN/m2

Wiesław Gadek
Telefon: 695610830, 695610830
w.gadek@wgn.pl

Opis

Radom, budynek biurowy, 10163 m2, sprzedaż, 5 500 000 zł.

Główny budynek (1) ma charakter usługowo-biurowy i składa się z dwóch sąsiadujących ze sobą części: A i B. Część A to czteropiętrowy obiekt połączony z trzypiętrową częścią B na poziomie parteru. Każda z nich posiada własną klatkę schodową z wejściem od strony wewnętrznego dziedzińca, zaś do budynku A od strony placu 3 Maja.

Budynek biurowy D posiada trzy kondygnacje naziemne oraz jest w całości podpiwniczony. Wejścia do obiektu usytuowane są od strony zachodniej i południowej (z terenu dziedzińca). Na poziomie piwnic znajduje się tunel łączący budynki D i B. Wewnątrz mieszczą się biura (m.in. w układzie gabinetowym, sale konferencyjne, typu ,,open space) oraz pomieszczenia socjalne, gospodarcze i techniczne.

Działka o korzystnym, regularnym kształcie, zbliżonym do prostokąta. Wjazd na nieruchomość bezpośrednio z ul. Piłsudskiego. Na działce utwardzony teren z miejscami parkingowymi na ok. 40 samochodów.

Możliwe wykorzystanie nieruchomości

Na terenie nieruchomości możliwa jest budowa wielofunkcyjnego kompleksu mieszkalno-biurowego z lokalami handlowo-usługowymi oraz parkingami podziemnymi. Koncepcja zakłada pozostawienie infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie nieruchomości.

Inwestycja składać się będzie z trzech etapów:

Etap I: nadbudowa budynku biurowego (A) oraz przekształcenie w budynek mieszkalny wraz z częściową rozbiórką istniejących zabudowań (budynku B),
Etap II: modernizacja i rozbudowa istniejącego budynku C i przekształcenie go w obiekt biurowo-usługowy wraz z częścią techniczną; pozostawienie parterowego budynku technicznego (E),
Etap III: modernizacja 3-kondygnacyjnego istniejącego budynku D.

W etapie I zaprojektowano dwa budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami na parterze. Pierwszy, 4-kondygnacyjny obiekt, zaplanowano na bazie rozbudowanego o dodatkowe poddasze biurowca A. W miejscu wyburzonego budynku B powstanie 4-kondygnacyjna, nowa zabudowa. W obu budynkach zaplanowano 48 mieszkań oraz usługi na parterze. Na wyższych piętrach zaprojektowano mieszkania 2-poziomowe, częściowo usytuowane na poddaszu. Wokół budynku zaplanowano 21 miejsc postojowych naziemnych. Na realizację inwestycji została wydana decyzja WZ.

W etapie II zaprojektowano 5-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowy powstały poprzez modernizację istniejącego budynku C. Rozbudowany on zostanie w poziomie o dodatkowe 150 m2. Zaplanowano tu też powierzchnie na infrastrukturę telekomunikacyjną. Ponadto nieopodal znajduje się parterowy budynek techniczny. Zgodnie z koncepcją obiekt pozostanie w obecnym kształcie. Zaplanowany został remont elewacji w celu dostosowania wizualnego do reszty zabudowań. Na realizację inwestycji została wydana decyzja WZ.

W etapie III zaprojektowano 3-kondygnacyjny budynek z biurami oraz usługami na parterze. Koncepcja zakłada pozostawienie budynku w niezmienionym kształcie, remont generalny oraz wymianę dachu na mansardowy, dzięki czemu uzyskana zostanie dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania. Na realizację inwestycji złożony jest wniosek o decyzję WZ.

Teren nieruchomości nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Radomia zatwierdzonym uchwałą nr 168/2011 Rady Gminy w Radomiu z dnia 29 sierpnia 2011 r., nieruchomość usytuowana jest w strefie MS - tereny zabudowy śródmiejskiej. Na realizację inwestycji została wydana decyzja WZ.
Dzwoniąc pytaj o numer 34260152 systemu inetWGN

Szczegóły

Numer oferty 34260152
Typ oferty Obiekt
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 5 500 000 PLN
Cena za m2 541 PLN
Piętro Parter
Powierzchnia 10 163 m2
Miejscowość Radom
Województwo Mazowieckie
Ulica/Osiedle Piłsudskiego
Powiat Radom
Gmina Radom
Linia telefoniczna 1