Porady 2020-06-05T16:54:56+00:00

Dlaczego warto korzystać z usług biura nieruchomości?

Jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu jest zakup lub wynajem nieruchomości. Część z nas szuka mieszkania, inne osoby wolą zamieszkać w domu, najlepiej z dużą działką.

Podobnie przedsiębiorcy szukają lokalu lub magazynu pod swoją działalność w dogodnej dla nich i klientów lokalizacji. Z drugiej strony mamy właścicieli nieruchomości, lokali lub biurowców, którzy szukają uczciwych najemców.

Zakup, czy wynajem nieruchomości to bardzo poważna decyzja, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które zapewnia:

  • wyszukanie i prezentację ofert pod kątem potrzeb klienta i jego możliwości finansowych ,
  • sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości,
  • sprawdzenie umowy sprzedaży lub najmu,
  • pomoc w negocjacjach, tak aby dwie strony umowy były usatysfakcjonowane,
  • przygotowanie dokumentów – zebranie wszystkich dokumentów niezbędnych do sprzedaży m.in. akt notarialnych nabycia nieruchomości, zaświadczenia ze spółdzielni, zaświadczenie o braku osób zameldowanych, wypis i wyrys z rejestrów gruntów itp.,
  • wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej,
  • pomoc kupującym w uzyskaniu kredytu

Zalety zakupu mieszkania lub domu z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego, są przede wszystkim 5% do 10% tańsze. Przy wydatku rzędu kilkuset tysięcy, jest to duża różnica. Często właściciele takiego mieszkania, są skłonni do negocjacji.

Druga istotna zaleta, to dostępność takich mieszkań. Bardzo szybko jesteśmy w stanie znaleźć dom, czy mieszkanie o określonym standardzie i w preferowanej przez nas lokalizacji. Nie musimy również bawić się w remonty. Do większości mieszkań możemy wprowadzić się od razu. Wokół starszych budynków, osiedli i kamienic istnieje rozbudowana infrastruktura. Mamy dostęp do szkół, sklepów, czy przychodni.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy nieruchomość z rynku pierwotnego, czy wtórnego, warto skorzystać z usług biura nieruchomości i zadbać o bezpieczeństwo transakcji.