Wiadomości z branży 2021-01-16T19:47:40+00:00

Dlaczego warto korzystać z usług biura nieruchomości?

sprawdzamy pod względem prawnym i formalnymJedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu jest zakup lub wynajem nieruchomości. Część z nas szuka mieszkania, inne osoby wolą zamieszkać w domu, najlepiej z dużą działką.

Podobnie przedsiębiorcy szukają lokalu lub magazynu pod swoją działalność w dogodnej dla nich i klientów lokalizacji. Z drugiej strony mamy właścicieli nieruchomości, lokali lub biurowców, którzy szukają uczciwych najemców.

Zakup, czy wynajem nieruchomości to bardzo poważna decyzja, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które zapewnia:

  • wyszukanie i prezentację ofert pod kątem potrzeb klienta i jego możliwości finansowych ,
  • sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości,
  • sprawdzenie umowy sprzedaży lub najmu,
  • pomoc w negocjacjach, tak aby dwie strony umowy były usatysfakcjonowane,
  • przygotowanie dokumentów – zebranie wszystkich dokumentów niezbędnych do sprzedaży m.in. akt notarialnych nabycia nieruchomości, zaświadczenia ze spółdzielni, zaświadczenie o braku osób zameldowanych, wypis i wyrys z rejestrów gruntów itp.,
  • wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej,
  • pomoc kupującym w uzyskaniu kredytu

Zalety zakupu mieszkania lub domu z rynku wtórnego

rynek wtórny czy pierwotnyMieszkania z rynku wtórnego, są przede wszystkim 5% do 10% tańsze. Przy wydatku rzędu kilkuset tysięcy, jest to duża różnica. Często właściciele takiego mieszkania, są skłonni do negocjacji.

Druga istotna zaleta, to dostępność takich mieszkań. Bardzo szybko jesteśmy w stanie znaleźć dom, czy mieszkanie o określonym standardzie i w preferowanej przez nas lokalizacji. Nie musimy również bawić się w remonty.

Do większości mieszkań możemy wprowadzić się od razu. Wokół starszych budynków, osiedli i kamienic istnieje rozbudowana infrastruktura. Mamy dostęp do szkół, sklepów, czy przychodni.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy nieruchomość z rynku pierwotnego, czy wtórnego, warto skorzystać z usług biura nieruchomości i zadbać o bezpieczeństwo transakcji.

Apartamenty nad Bałtykiem wygrywają z COVID – 19 i niskimi lokatami w bankach

Słowo COVID – 19 weszło do naszego codziennego słownika rok temu z impetem i chyba pozostanie z nami na następne lata. Pandemia zmieniła naszą codzienność. Odcisnęła piętno na wszystkich sferach życia.

plaża nad BałtykiemInaczej pracujemy ale i inaczej odpoczywamy. Obostrzenia wyjazdowe, zamknięte granice, kwarantanna itp. spowodowały iż najprościej , najbezpieczniej spędzaliśmy czas nie opuszczając kraju, omijając kurorty z hotelami molochami.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się agroturystyka, małe pensjonaty i apartamenty na wynajem. Kierowaliśmy się nad polskie morze , w góry i nad jeziora. Już od kilku lat liczba turystów wybierających wypoczynek nad Bałtykiem systematycznie wzrastała.

W wakacje 2020 roku było nas nad Bałtykiem już około 7 mln . Branża turystyczna spodziewa się w przyszłych latach dalszego wzrostu zainteresowania odpoczynkiem  na naszym wybrzeżu.

Staje się to ze względu na rozrastająca się bazę noclegową ale również nową sieć dróg dojazdowych. Magnesem jest wciąż jednak niezdewastowana przyroda i  urok  małych klimatycznych miejscowości.

Zakłada się iż w roku bieżącym  30 % Polaków planuje swój wypoczynek w kraju wybierając polskie morze. A i zagraniczni turyści coraz częściej wybierając nasz kraj na miejsce swojego letniego wypoczynku.

To dobry czas do inwestowania w nieruchomości na własność. Będzie to dobra inwestycja kapitału. Na pewno lepsza niż lokaty bankowe. Rosnący popyt daje nam gwarancję zwrotu z inwestycji.

Proponujemy Państwu zakup apartamentu w popularnej miejscowości na wybrzeżu Bałtyku :

https://wgnnieruchomosci.com/karta-oferty/nr/32800152/mieszkania-mieszkanie/niechorze/

https://wgnnieruchomosci.com/karta-oferty/nr/32980152/mieszkania-mieszkanie/niechorze/

Wynajem krótkoterminowy daje gwarancję osiągania nawet 8 procentowych zysków. Mniejsze miejscowości nie cieszące się jeszcze tak wielkim popytem jak znane kurorty będą zyskiwać na znaczeniu.

Platformy internetowe ,  pozwalają dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów w Polsce i w świecie. Takie miejsca noclegowe będą zawsze cieszyć się ogromnym popytem.

To dobra lokata kapitału. Bezpieczeństwo inwestycji Est bardzo wysokie i wynika ze wzrostu wartości nieruchomości w czasie i bieżących zysków z najmu.

Pełna oferta naszych nieruchomości znajduje się tutaj życzymy miłej lektury.